Kupovat do obývacího pokoje drahé sedačky není zrovna příliš ekonomické, a i přesto to většina Čechů dělá. Důvodem je ve většině případů tradice, která velí, že v obývacích pokojích prostě musí být pohovka a pár sedaček, a přesto nejede vlak. Ještě relativně nedávno to v podstatě ani nešlo jinak, tedy pokud jste nechtěli sedět doma na rohožích jako Japonci. V současnosti ale už existuje alternativa, která nabízí dostatečné pohodlí za skvělou cenu. Jedná se o sedací pytle, které sice stále nejsou tak populární jako křesla, ale své zákazníky mají a díky svým zajímavým vlastnostem si získávají každým dnem nové.
Sedací pytle nejsou určeny pouze do obýváků, ale můžete je používat prakticky kdekoliv se vám zachce. Jsou vhodné i do venkovního prostředí. V takovém případě ale raději sáhněte po modelech, které jsou pro tento účel vyrobeny, jinak se vám pytle brzy zničí. Venkovní typy jsou daleko odolnější a jsou vytvořeny tak, aby je neškodil ani dlouhodobá vlhkost. Samozřejmě, že nic se nemá přehánět. Když bude pytel ve vodě až příliš dlouho, začne podléhat zkáze, ale tomu zabráníte jednoduše tak, že ho prostě schováte někam pod střechu. Nikdo stejně nechce sedět na přímém dešti.
Vhodné pro záda
Zatímco naprostá většina tradičních sedaček, a to i těch drahých, není vhodná k dlouhodobému sezení, jelikož hrozí vývoj svalové nerovnováhy, sezení na sedacích pytlech je nejenže bezpečné, ale naopak může i prospět. Pytel, na rozdíl od židle nebo křesla, není absolutně stabilní, a tak musíte během sezení na něm chtě nechtě aktivovat ty správné svaly, abyste seděli rovně.
Díky tomu si můžete zpravit držení těla i bez toho, aniž byste museli začít cvičit. Samozřejmě to funguje pouze u začátečních svalových dysbalancí, jinak nikoliv. Sedací pytle nejsou žádnou zdravotní pomůckou, to rozhodně ne. Je dobré také dodat, že aby pytle postavu alespoň trochu správně formovaly, musí být kvalitní a značkové. Levné kopie jsou v tomto směru poměrně dost nevyvážené a mohou naopak způsobovat bolesti zad.